Bilgi Güvenliği
Farkındalık Eğitimi

Neden bu kursu almalıyım?

Bilgi güvenliği farkındalığı eğitimi ile hem teorik hem de günlük hayattaki pratiklere yönelik güncel saldırı ve çözümler bir araya getirilerek kişilerin ve kurumların bilgi güvenliği konusundaki farkındalıklarının en üst düzeye  getirilmesi hedeflenmektedir.
Bilgi güvenliğini tehdit eden risklerin başında kişilerin veya kurumların güvenlik konusundaki farkındalık eksikliği gelmektedir.Dünyaca ünlü bilişim firmalarının son yıllarda yaşadığı bilgi güvenliği ihlal olayları detaylıca incelendiğinde sorunun ana kaynağının kişilerin veya kurumların bilgi güvenliği farkındalıklarının eksikliğinden kaynaklandığı ortaya çıkmaktadır.

Bilgi güvenliği farkındalığının arttırılmasında en önemli noktalardan biri düzenli olarak eğitim alınması ve eğitimler sonrası farkındalık senaryolarını içeren saldırı simülasyonlarının gerçekleştirilmesidir.
BİLGİ GÜVENLİĞİ SERİSİ

Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi İçeriği

ŞARTLAR / BİLGİLER
  • Herhangi bir uzmanlık gerektirmez.
  • Her seviyeden katılımcıya uygundur.
Eğitmeni Tanıyalım

EĞİTMEN HAKKINDA

Ensar Şeker ,lisans ve yüksek lisansını New York Institute of Technology üniversitesinde elektronik ve bilgisayar mühendisliği alanında tamamlamış olup Tallinn University of Technology'de bilişim ve iletişim teknolojileri ana dalında doktorasına devam etmektedir. 2016 - 2018 yılları arasında merkezi Talin, Estonya'da bulunan NATO Müşterek Siber Savunma Mükemmeliyet Merkezi'nde ulusal temsilci olarak görev yapmıştır. 2015 - 2020 (Ekim) yılları arası TÜBİTAK BİLGEM bünyesinde uzman araştırmacı olarak çalışmıştır. 2020 Kasım ayından beri BGA bünyesinde CISO (Chief Information Security Officer) olarak çalışmalarına devam etmektedir. Siber güvenlik, yapay zeka ve blokzincir konularında yayınlanmış birçok akademik makale ve yayını bulunmaktadır.
Patrick Jones - Course author